راهنمای ثبت نام آزمون تافل آی بی تی ( TOEFL iBT )

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای)

خانه تافل آرین

 

دوره فشرده تافل استاد آرین ( دکتر آرین کریمی )

 

راهنمای ثبت نام آزمون TOEFL iBT

 

 

 

ثبت نام ثبت نام در آزمون TOEFL اینترنتی سازمان سنجش


1390/11/09

برای ثبت نام در آزمون تافل اینترنتی می بایست به سایت موسسه ETS مراجعه کنید: http://ets.org/toefl


تذکر:


- برای حضور در آزمون همراه داشتن اصل کارت ملی (سالم و بدون خدشه) و اصل پاسپورت که تاریخ انقضای آن سپری نشده باشد الزامی است و داوطلبانی که پاسپورت ندارند حتما باید علاوه بر اصل کارت ملی، کارت شناسایی معتبر دیگری مانند گواهینامه همراه داشته باشند. لازم به ذکر است به داوطلبانی که مدرک شناسایی معتبر نداشته باشند اجازه حضور در آزمون داده نمی شود.

- حتما نیم ساعت قبل از شروع برگزاری آزمون در مرکز حاضر باشید

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

 

سیستم فروش وچر toefl اینترنتی سازمان سنجش  http://epay.sanjesh.org/payment/Default.aspx

 

 


ثبت نام ثبت نام در آزمون TOEFL اینترنتی موسسه امیربهادر

 

روش هاي مختلف پرداخت هزينه 210 دلار ثبت نام آزمون تافل iBT

براي خريد ووچر تافل به سايت http://amirbahador.org/GREVoucherInit.aspx اميربهادر مراجعه نماييد.

استفاده از كارتهاي اعتباري ويزا، مستر و غيره

استفاده از خدمات ارزي موسسه اميربهادر در صورت فعال بودن اين گزينه.

 

* براي ثبت نام و ايجاد پروفايل در سایت ETS به آدرس https://toefl-registration.ets.org/TOEFLWeb/extISERLogonPrompt.do مراجعه نمایید *

 

 

براي ايجاد پروفايل موارد زير را به ترتيب انجام دهيد


با ظهور صفحه مربوطه بر روی لینک SignUp کلیک کنید تا فرم مربوطه ظاهر گردد. این فرم دارای سه صفحه میباشد که باید به کلیه سوالاتی که دارای علامت ستاره میباشند، پاسخ دهید.

 

پس از دریافت نام کاربری و کلمه رمز مجددا بر روی لینک Sign Up کلیک نموده و نام کاربری و کلمه رمز را به ترتیب در کادرهای User Name و Password وارد نمایید.

با ورود به محیط کاربری خود بر روی لینک Register for a Test/Order Score Reports کلیک کنید.

 

در صفحه بعدی كه با نام Select Product Type مشخص شده است،در داخل یک کادر کوچک دو گزینه به نامهای TOEFL Test و TOEFLServices وجود دارد.گزینه TOEFL Test را انتخاب نموده و بر روی لینک Continue کلیک نمایید.

 

در انتهای صفحه بعدی كه با نام Before You Begin مشخص شده است،د دو گزینه به نامهای I Agree و I Do Not Agree وجود دارد، برای ورود به صفحه بعدی بر روی لینک I Agree کلیک نمایید. با این عمل موافقت خود را با شرایط و مقرارت ETS اعلام مینمایید.

 

در صفحه جدید كه با نام Register for a Test مشخص شده است، باید از کادر کرکره ای کشور محل اقامت خود را انتهاب نمایید. با چهار بار فشردن کلید I کشور ایران انتخاب میشود. با انتخاب کشور ایران صفحه پاک شده و صفحه جدیدی به طور خود کار ظاهر میگردد.

 

در صفحه جدید در زیر نام کشور (Iran) گزینه ای به نام Region وجود دارد. با گشودن این منو نام شهرهایی که در آنها آزمون TOEFL به صورت iBT برگزار میگردد، ظاهر میشود. از این کادر گزینه Tehran را انتخاب نمایید. با این عمل صفحه به طور خود کار پاک شده و صفحه جدیدی ظاهر میگردد.

 

در صفحه جدید میتوانید محدوده تاریخ آزمون را از طریق دو کادر Start Test Date و End Test Date انتخاب نمایید. فاصله این دوتاریخ نباید بیش از 60 روز باشد.

 

با انتخاب محدوده تاریخ آزمون و کلیک بر روی گزینه Search نام کلیه مراکز مجاز و تاریخهایی که آنها آزمون برگزار مینمایند، ظاهر میشود.

 

برروی لینک مرکز مورد نظر (نام مركز آزمون مورد نظر ) کلیک نمایید.

 

در صفحه جدید تاریخ آزمون و آدرس مرکز آزمون ظاهر میشود. در انتهای این صفحه بر روی لینک Continue کلیک نمایید.

 

در صفحه بعدي كه با نام Reservation Summary مشخص شده است، خلاصه نحوه انتخاب شامل نام آزمون، محل و تاريخ و زمان آزمون، ملاحظه ميگردد. با كليك بر روي لينك Continue از اين صفحه به صفحه بعدي به نام Select Score Recipients: Part 1 of 2 است و شامل دو قسمت ميباشد منتقل ميگرديد.

 

صفحه Select Score Recipients از جهاتي داراي اهميت فراوان ميباشد. توسط اين دوصفحه ميتوانيد از ETS بخواهيد تا نتيجه آزمون شما را به چهار دانشگاه به طور رايگان ارسال نمايد. چنانچه اين عمل پس از ثبت نام Online صورت گيرد، براي درخواست ارسال نتيجه به هر دانشگاه بايد مبلغ 17 دلار آمريكا پرداخت نماييد. براي آگاهي از ليست كليه دانشگاههاي مورد قبول ETS و كد آنها بر روي لينك زير كليك نماييد.

 

برای مشاهده کد دانشگاه ها به آدرس http://www.amirbahador.com/TOEFL%20INSTITUTION%20CODES1.htm مراجعه نمایید

 

در صفحه جدید مجددا در کادر Country/Location کشور را انتخاب نموده و بر روی لینک Search کلیک نمایید. اين صفحه قابل اغماض است و ميتوان با كليك بر روي لينك Skip از آن گذشت.

 

در صفحه جدید باید نحوه اعلام نتیجه آزمون را انتخاب نمایید. اگر میخواهید نتیجه به صورت اینترنتی اعلام شود در مجاور گزینه ی Web-accessible Score Report کلیک نمایید تا علامت نقطه در دایره مجاور آن ظاهر شود چنانچه مایلید نتیحه به دو صورت کتبی و اینترنتی اعلام شود در دایره کوچک مجاور گزینه Web-accessible Score Report and a printed copy mailed to you کلیک نمایید تا علامت نقطه در دایره مجاور آن ظاهر شود. به هر حال بر روی دکمه Continue کلیک نمایید تا به صفحه بعدی منتقل شوید.

 

دو صفجه بعدي كه با نام Demographic Questions معرفي شده است كاملا اختياري است و ميتوان با كليك بر روي لينك Continue از آنها گذشت.

 

صفحه جديد با نام Order Summary معرفي شده است . در اين صفحه اگر پارامترهاي سفارش شما مورد تاييد ميباشد بر روي Continue كليك نماييد.

 

صفحه جديد كه با نام Select Payment Method معرفي شده است صفحه اي مهم است كه از طريق آن ميتوانيد نحوه پرداخت هزينه آزمون را تعيين نماييد. اگر شماره Voucher در يافت نموده ايد، در مجاور گزينه Voucher كليك نماييد تا علامت نقطه در داخل دايره قرار گيرد. اگر داراي كارتها اعتباري زير مي باشيد ،گزينه Credit Card را انتخاب نماييد.براي پرداخت از طريق چك بانكهاي آمريكائي گزينه Electronic Check را انتخاب نماييد. پس از تعيين نوع پرداخت ، بر روي لينك Continue كليك نماييد.

 

در صفحه جديد در محلي كه علامت چشمك زن قراردارد شماره Voucher دريافتي از موسسه را وارد نموده و بر روي لينك Continue كليك نماييد.

 

توجه 1:

با دقت و برنامه ریزی کامل ثبت نام نمایید زیرا پس از ثبت نام در صورت غیبت از جلسه، مبلغ پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نمیباشد.

 

در صورت انصراف از شرکت در آزمون که آنهم باید در زمان مناسب و از طریق سایت ETS صورت گیرد، نیمی از مبلغ پرداختی (95 دلار آمریکا) طی چک صادره از سوی ETS در اختیار مرکز آزمون مربوطه قرارداده شده و از آن طریق چک و يا معادل ريالي آن به شخص ذینفع تحویل میگردد.

 

هر گونه تغییر در زمان و محل آزمون باید از طریق سایت ETS صورت گیرد و مستلزم پرداخت هزینه مربوطه از طریق کارت اعتباری معتیر میباشد. براي آشنايي با نحوه ي تغيير تاريخ آزمون بر روي لينك زير كليك نماييد.

 

 

جهت لغو تاریخ آزمون مراحل زیر را انجام دهید:

 

1. Sign in your Account

2. Click on Order No

3. Click on Modify/Cancel

4. Click on Continue

5. Select/Country/City/Date/Center

6. Click on Continue

7. Select Credit Card if you are trying to reschedule

 

توجه 2:

در زمان ثبت نام Online شما ميتوانيد از ETS بخواهيد تا نتيجه آزمون را به طور رايگان به 4 دانشگاه ارسال نمايد. چنانچه در زمان ثبت نام از اين مزيت استفاده ننماييد، براي درخواست ارسال نتيجه براي هر داشنگاه بايد مبلغ 17 دلار آمريكا به ETSپرداخت نماييد.

 

انتخاب 4 دانشگاه گیرنده نتیجه آزمون به طور رایگان

 

داوطلب میتواند تا ساعت 10 شب روز قبل از آزمون، چهار دانشگاه گیرنده نتیجه آزمون را به طور رایگان انتخاب نماید. برای انتخاب دانشگاههای دریافت کننده نتیجه برروی به صورت زیر عمل نمایید:


Loginto Your account
View Order
Order Number
Score Recipients
Modify
Add another
Enter University Code
Select
School Types
Continue
Don't forget to click on confirm order

 

برای انتخاب گیرنده بعدی مجددا موارد 6 تا 9 را انجام دهید.

 

توجه 3:

پس از گذشت حد اكثر سه هفته از زمان آزمون براي مشاهده نتيجه پس از ورود به ناحيه كاربري در قسمت View Scores كليك نماييد تا از نتيجه آزمون خود مطلع شويد.

 

اگر در صفحه Score Reporting Preferences گزينه زير را فعال نماييد، كارنامه چاپي شما از طريق ETS به آدرس مركز آزمون ارسال ميشود.

 

Web-accessible Score Report and a printed copy mailed to you

 


توجه 4:

دوطلبان ميتوانند به به دفعات دلخواه در آزمون تافل شركت نمايند .