دوره فشرده مکالمه زبان انگلیسی با دکتر آرین کریمی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دوره فشرده مکالمه زبان انگلیسی در آموزشگاه دکتر آرین کریمی بصورت فان و در کمترین زمان ممکن ویژه کسانی که قصد مهاجرت سریع به کشورهای انگلیسی زبان را دارند برگزار می‌کند. این آموزشگاه جز بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در سعادت آباد می‌باشد. این آموزشگاه دارای کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی حضوری و آنلاین با مکالمه فوق فشرده توسط دکتر آرین کریمی برگزار می‌شود. ثبت نام پارتنر زبان برای دوره نیمه خصوصی مکالمه بصورت 2 نفره نیز در این آموزشگاه امکان‌پذیر است.

چرا زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

در تاریخ آموزش زبان، روش ها و تکنیک های تدریس زیادی وجود دارد، اما برخی از آنها واقعاً به راحتی قابل دسترسی هستند و یادگیری آنها آسان است. روش های آموزش زبان در دوره فشرده مکالمه زبان متکی و متاثر از فرضیه‌های مختلف یادگیری زبان هستند. زبان انگلیسی یکی از زبان‌های نوظهور اصلی است که همه می‌خواهند آن را بپذیرند و فناوری‌های بسیاری برای درک آن به کار گرفته شده‌اند. در زیر می توانید 10 روش برتر آموزش زبان انگلیسی را مشاهده کنید.

بهترین دوره‌های آموزشی زبان در آموزشگاه زبان سعادت آباد با بهترین استاد زبان

 • دوره‌های زبان آنلاین
 • دوره فشرده مکالمه زبان
 • دوره زبان انگلیسی کنکور
 • دوره مکالمه زبان ویژه کودکان
 • دوره مکالمه زبان آیلتس و تافل
 • دوره مکالمه زبان ویژه شرکت‌ها
 • دوره مکالمه زبان فشرده کوتاه مدت
 • دوره های تلفظ صحیح زبان انگلیسی
 • دوره مکالمه زبان تجاری ویژه مشاغل
 • دوره های بحث آزاد (free discussion )
 • دوره مکالمه زبان فشرده ویژه مصاحبه‌کاری
 • دوره مکالمه زبان ویژه تربیت مدرس زبان T.C
 • دوره مکالمه زبان با فیلم و سریال بدون کتاب
 • دوره های تخصصی واژگان انگلیسی (VOCAB)
 • دوره مکالمه زبان ویژه آمادگی مصاحبه سفارت
 • دوره مکالمه زبان فشرده بدون کتاب مکالمه محور
 • دوره های انگلیسی بانکی (BANKING ENGLISH)
 • دوره های انگلیسی مالی (FINANCIAL ENGLISH)
 • دوره مکالمه زبان ویژه مترجمی همزمان زبان انگلیسی
 • دوره مکالمه زبان ویژه آمادگی کنفرانسهای بین المللی
 • دوره های انگلیسی نفت و گاز (OIL AND GAS ENGLISH)
 • دوره مکالمه زبان توریستی آمادگی سفر به کشورهای انگلیسی زبان
 • دوره مکالمه زبان بر اساس کتابهای امریکن انگلیش فایل تاپ ناچ اینترچنج با لهجه امریکن و بریتیش

در این مبحث دوره فشرده مکالمه زبان، فهرست روش‌های آموزشی زبان که می‌توانید با دانش‌آموزان ابتدایی استفاده کنید، فهرست بزرگی است. رویکرد مؤثر برای یک معلم ممکن است مطمئناً برای معلم دیگر مفید نباشد زیرا هر روشی از ابزارها و تکنیک های مختلفی برای دستیابی به اهداف آموزشی مشترک استفاده می کند. به همین دلیل است که بسیاری از معلمان آموزشگاه زبان سعادت آباد سعی می‌کنند ایده هایی را از رویکردهای مختلف دریافت کنند و بسته به نیازهای دانش آموزان و مدرسه و شرایط دیگر، آنها را در یک رویکرد آموزشی منحصر به فرد ترکیب کنند. علاوه بر این، همیشه به یاد داشته باشید که مهم نیست که معلم شما چه روشی را برای آموزش شما انتخاب می کند یا بهترین استاد زبان کیست، امروزه اجرای هر رویکردی بدون تکیه بر فناوری بسیار دشوار به نظر می رسد. این یکی از دلایل ایجاد Happy Numbers است: کمک به معلمان برای گنجاندن ایده‌های خود در یک تجربه یادگیری دیجیتالی هدایت شده و باعث می شود دانش آموزان از آن بهره ببرند، بدون اینکه علاقه خود را از دست بدهند.

دوره فشرده مکالمه زبان انگلیسی با دکتر آرین کریمی

10 روش موثر در آموزش زبان انگلیسی از دیدگاه بهترین استاد زبان و آموزشگاه زبان سعادت آباد

روش های آموزش زبان متکی و متاثر از فرضیه‌های مختلف یادگیری زبان هستند. پیشینه تاریخی آموزش زبان به طرق مختلف پیشرفت می کند. روش‌های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد و ما چند روش بسیار فعال را فهرست کرده‌ایم.

 1. روش آموزش زبان گرامر- ترجمه (Grammar-cum-Translation Method) 

در دوره فشرده مکالمه زبان درباره‌ی استراتژی آموزش زبان انگلیسی که در گرایش گرامر تفسیرهای متعددی دارد صحبت خواهیم کرد. این تکنیک روش مرسوم ولی به سبک قدیمی یادگیری زبان است ولی متاسفانه هنوز هم در اکثر آموزشگاههای زبان ایران رایج است. فکر اصلی پشت این استراتژی این است که دانش آموزان با تمام قواعد گرامری آشنا شوند تا جملات مختلف را به راحتی ترجمه کنند. علاوه بر این، به زبان آموزان اجازه نمی دهد که مستقیماً به زبان مقصد فکر کنند. بنابراین مانع ایجاد ارتباط مستقیم بین افکار و بیان می شود. در نتیجه، این تکنیک توانایی ارتباطی دانش‌آموز را در زبان بهبود نمی‌بخشد، بلکه فقط مهارت‌های نوشتاری زبانی قوی ایجاد می‌کند. زبان آموز قادر نخواهد بود که به اصطلاح به انگلیسی فکر کند و همه چیز را میخواد از زبان مادری به انگلیسی برگرداند.

کلاس های گرامر- ترجمه معمولاً به زبان مادری دانش آموز برگزار می شود. قواعد گرامری به صورت تحلیلی آموخته می شوند. دانش‌آموزان قواعد دستور زبان انگلیسی را به صورت مکانیکی یاد می‌گیرند و سپس با انجام تمرین گرامر و ترجمه جملات به و از زبان مقصد، قواعد را تمرین می‌کنند. دانش آموزان برای ساختن جملاتی که ترجمه می شوند بیشتر دقت می کنند تا محتوای آنها. هنگامی که دانش آموزان به سطوح پیشرفته تری می رسند، ممکن است کل متون را از زبان مقصد ترجمه کنند. آزمون‌ها اغلب شامل ترجمه متون کلاسیک هستند.

 1. روش مستقیم ( The Direct Method ) و دیدگاه آموزشگاه زبان سعادت آباد 

این روش آموزش زبان به روش مستقیم نیز معروف است که شامل تفکر و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی است. این ارتباط بین معلم و دانش آموز به شدت به زبان انگلیسی است و دانش آموز از استفاده از زبان مادری خود منع می شود. این روش به همه کمک می کند تا روی زبان گفتاری خود کار کنند و قدم به قدم آن را بهبود بخشند. روش مستقیم با مطالعه نحوه یادگیری زبان مادری کودکان ایجاد شد. به این فکر کنید که چگونه یاد گرفتید به زبان اول صحبت کنید. شما به بزرگسالان و کودکان بزرگتر گوش دادید، سپس شروع به امتحان زبان، با استفاده از آزمون و خطا، کنش و واکنش کردید تا توانایی گفتاری خود را توسعه دهید. ایده اصلی پشت روش مستقیم کپی کردن این فرآیند یادگیری زبان بطور طبیعی است. این یک روش طبیعی است، این روش معمولاً بیشتر بر روی صحبت کردن و شنیدن تمرکز می کند تا خواندن و نوشتن. با این وجود، فضای زیادی برای خواندن و نوشتن در کلاس درس روش مستقیم وجود دارد. از دیدگاه آموزشگاه زبان سعادت آباد(دوره فشرده مکالمه زبان) این روش میتواند از روش قبلی موثرتر باشد چرا که حداقل شما سعی در مکالمه زبان و فکر کردن به انگلیسی از همان ابتدای یادگیری میکنید. به نظر ما بهترین بخش DM این است که بر یک روش طبیعی استوار است. از آنجایی که نحوه یادگیری زبان مادری را تکرار می‌کند، برای فرزندانمان احساس طبیعی تری ایجاد می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد انگلیسی را عمیق‌تر از روش‌های دیگر یاد بگیرند. (توجه داشته باشید که برای دانش‌آموزانی که به این روش آموزش ندیده‌اند، در ابتدا ممکن است کمی سخت باشد. و بعد از چند روز، آنها به آن عادت خواهند کرد).

 1. روش صوتی-زبانی ( The Audio-Lingual Method ) 

 • روش صوتی-زبانی به روش ارتش نیز معروف است. روش های صوتی - زبانی عبارتند از:
 • آموزش زبان با ارتباط شروع می شود. مواد قبل از ارائه در یک ساختار ترکیبی آموزش داده می شود.
 • زبان عینی زبان اصلی است. زبان اصلی دانش آموز استفاده نمی شود.
 • معلم الگوی دانش آموز است.

با شروع جنگ جهانی دوم، ارتش ها باید در سریع ترین زمان ممکن به زبان های متحدان و دشمنان خود به صورت شفاهی مهارت پیدا میکردند. این تکنیک آموزشی در ابتدا روش ارتش نامیده شد و اولین تکنیکی بود که بر اساس نظریه زبانی و روانشناسی رفتاری شکل گرفت. روش صوتی-زبانی به طور گسترده در دهه های 1950 و 1960 مورد استفاده قرار گرفت و تأکید بر درک کلمات نبود، بلکه بیشتر بر کسب ساختارها و الگوها در گفت و گوهای رایج روزمره بود. از دیدگاه آموزشگاه زبان سعادت آباد این روش هم روشی موثر برای یادگیری زبان در مدت کوتاه مخصوصا برای کسانی فقط قصد ارتباط گرفتن در یک محیط انگلیسی مثل یک کشور انگلیسی زبان را برای گفتگوهای روزمره دارند میباشد که بر اساس نیازهایشان به جملات پرکاربرد زبان انگلیسی در محیطهایی که قرار میگیرند آنها را یادبگیرند و بکار ببرند و فقط رفع نیاز اولیه برای زندگی در یک کشور انگلیسی زبان یا سفر میباشد.

 1. روش تلقین‌پذیری ( Suggestopedia )

این روش شامل استفاده از محیط، موسیقی، وسایل تزئینی و غیره برای پذیرش و یادگیری زبان است.  این روش بستگی زیادی به جو و عوامل فیزیکی و محیطی کلاس دارد. هنگامی که معلمان مجبور به استفاده از روش Suggestopedia می شوند، مهارت و موسیقی زیادی در آن گنجانده شده است. این رویکرد مبتنی بر قدرت پیشنهاد در یادگیری است. تصور این است که پیشنهاد مثبت، فراگیر را پذیراتر می کند و به نوبه خود، یادگیری را تحریک می کند. لوزانوف معتقد است که حالت آرام اما متمرکز حالت بهینه برای یادگیری است. برای ایجاد این حالت آرامش در زبان آموز و ترویج پیشنهادات مثبت، ساجستوپیدیا از موسیقی، محیط راحت و آرامش بخش و رابطه بین معلم و دانش آموز شبیه به رابطه والد و فرزند استفاده می کند. موسیقی، به‌ویژه، محور این رویکرد است.

برخلاف سایر روش‌ها و رویکردها، هیچ نظریه ظاهری در مورد زبان در ساجستوپیدیا وجود ندارد و هیچ ترتیب آشکاری برای ارائه آیتم‌های زبان وجود ندارد. هر تمرین پیشنهادی به سه مرحله منحصر به فرد تقسیم می شود:

 • رمزگشایی
 • جلسه کنسرت
 • کار بر روی جزئیات
 • روش های پیشنهادی یادگیری زبان
 1. پاسخ فیزیکی کل ( Total Physical Response )

پاسخ فیزیکی کامل که TPR نیز نامیده می‌شود، روشی است که «یادگیری از طریق انجام» را دنبال می‌کند. برای مثال، زبان آموز جدید انگلیسی را از طریق یک سری فعالیت‌ها، «در را ببند»، «بایستید»، «کتاب خود را باز کنید» و «به سمت پنجره قدم بزنید و آن را باز کنید» یاد می‌گیرد. با TPR، مهم ترین استعداد، ادراک شنیداری است و بقیه چیزها طبق معمول خواهد بود. اکثر اوقات کلاس در روش TPR صرف انجام تمریناتی می شود که در آن مربی با استفاده از حالت امری دستورات را می دهد. دانش آموزان با اعمال فیزیکی به این دستورات پاسخ می دهند. در آغاز، دانش آموزان با مشاهده مستقیم معنای دستوراتی را که به آنها گوش می دهند یاد می گیرند. پس از اینکه آنها معنی کلمات این دستورات را یاد گرفتند، معلم دستوری را ارائه می دهد که از ترکیبات جدیدی از کلماتی که دانش آموزان یاد گرفته اند استفاده می کند.

 1. آموزش زبان جامعه ( Community Language Learning ) - دوره فشرده مکالمه زبان

یادگیری زبان جامعه یک فرآیند آموزش زبان است که در آن دانش آموزان برای ایجاد بخشی از زبانی که ممکن است بخواهند یاد بگیرند با یکدیگر همکاری می کنند. بستگی به تفاهم دارد.

CLL به احتمال زیاد یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی است که در آن دانش آموز بیشترین احساس امنیت را دارد. تاکید فوق العاده ای بر رابطه و پیوند بین دانش آموز و معلم وجود دارد.

 1. آموزش زبان ارتباطی ( Communicative Language Teaching ) - دوره فشرده مکالمه زبان

فکری که در پس این روش وجود دارد، کمک به دانش‌آموزان برای انتقال موفقیت ‌آمیزتر و مؤثرتر در یک موقعیتی است که در آن قرار میگیرند. بنابراین، این آموزش شامل تمرکز بر قابلیتهای ضروری مانند تشکرکردن، شکایت کردن، پیشنهاد دادن، دعوت کردن و درخواست راهنمایی کردن میباشد. تکنیک های یادگیری و تدریسی وجود دارد که می توان در کلاس آموزش زبان ارتباطی از آنها استفاده کرد، به عنوان مثال، نقش بازی کردن، شکاف اطلاعات، تبادل زبان، شبیه سازی، بحث، بازی، کار دو نفره و کار گروهی. همه این تکنیک ها می توانند فراگیران را در فرآیند ارتباط مشارکت دهند. رویکرد آموزش زبان ارتباطی بر ارائه مهارت‌هایی به دانش‌آموزان برای برقراری ارتباط واضح و مطمئن در موقعیت‌های دنیای واقعی با کسانی که به زبان بومی مقصد صحبت میکنند تمرکز دارد. این رویکردی برای آموزش زبان دوم و خارجی است که عمدتاً بر توسعه صلاحیت ارتباطی متمرکز است. این رویکرد بر استفاده از زبان برای مقاصد معنادار در موقعیت‌های معتبر تأکید دارد.

 1. یادگیری مبتنی بر وظیفه ( Task-Based Learning ) - دوره فشرده مکالمه زبان

به این روش آموزش زبان مبتنی بر وظیفه می گویند. انگیزه این روش در برخورد با یادگیری، اتمام کار است. به طور معمول، معلم وظایف مرتبط و هیجان انگیز را تعیین می کند. سپس، دانش آموزان باید وظایف خود را به زبان انگلیسی تکمیل کنند تا کار را با کمترین اشتباه مورد انتظار به پایان برسانند. چنین تکالیفی می تواند شامل بازدید از یک متخصص، هدایت یک جلسه، یا تماس با پشتیبانی مشتری برای کمک باشد. یادگیری مبتنی بر وظیفه روشی برای یادگیری زبان است که در آن به فراگیران زبان وظایف تعاملی داده می شود تا آنها را تکمیل کنند. برای انجام این کار، آنها باید ارتباط برقرار کنند. پس از اتمام کار، معلم در مورد زبان مورد استفاده صحبت می کند.

 1. راه خاموش ( The Silent Way ) - دوره فشرده مکالمه زبان

راه خاموش یک روش آموزش زبان است که توسط Caleb Gattegno ایجاد شده است که از سکوت به عنوان یک تکنیک آموزشی استفاده می کند. این روش بر استقلال زبان آموز تأکید دارد. نقش معلم نظارت بر تلاش دانش آموزان است و دانش آموزان تشویق می شوند تا نقش فعالی در یادگیری زبان داشته باشند. تلفظ به عنوان یک عنصر مهم دیده می شود. دانش آموزان مبتدی مطالعه خود را با تلفظ شروع می کنند و زمان زیادی صرف تمرین آن در هر درس می شود. معلم تنها به عنوان یک تسهیل کننده تلاش می کند تا دانش آموزان را تشویق کند تا در یادگیری خود کارآمدتر باشند. مانند Suggestopedia، راه خاموش با انتقادات زیادی روبرو شد. به یک معنا، راه خاموش روشی بسیار خشن و معلم بسیار دور از دسترس بود تا فقط فضای ارتباطی را تشویق کند. دانش آموزان به راهنمایی و تصحیح بیش از حد مجاز راه خاموش نیاز داشتند.

 1. رویکرد لغوی ( Lexical Approach ) - دوره فشرده مکالمه زبان

رویکرد واژگانی وابسته به مطالعات کامپیوتری با متداول ترین کلمات است. این رویکرد در آموزش حول محور حفظ واژگان و آموزش توده‌های واژگانی مرتب شده بر اساس تکرار و استفاده از آنها است. معلمان رویکرد واژگانی تأکید فوق‌العاده‌ای بر مفاد آموزشی و موقعیت‌های عملی برای یادگیری بهتر می‌کنند. تسلط به مجموعه ای از قواعد گرامر تولیدی و ذخیره جداگانه ای از کلمات  بستگی ندارد، بلکه به توانایی دسترسی سریع به این فهرست دارد. این عبارات نقش مهمی در تسهیل تولید زبان دارند و کلید تسلط هستند.

دو نکته در مورد تکه های واژگانی که باید به خاطر بسپارید: فراگیران می‌توانند:

 • عبارات واژگانی را به صورت کل یا تکه های تحلیل نشده درک کنند.
 • از عبارات کامل بدون درک اجزای سازنده آنها استفاده کنند.

کلام آخر - دوره فشرده مکالمه زبان:

رویکرد واژگانی به مطالعات کامپیوتری بستگی دارد. روش های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی و آیلتس وجود دارد و ما تعدادی از آنها را لیست کرده ایم که روش های بسیار معروف و فعال در آموزشگاههای زبان هستند. آموزشگاه زبان سعادت آباد یکی از بهترین مؤسسات زبان است که دوره فشرده مکالمه زبان را برگزار می‌کند. در میان بسیاری از مؤسسات، آموزشگاه زبان سعادت آباد مشهورترین و نوظهورترین مؤسسه ای است که دوره های مکالمه انگلیسی را تدریس می کند که تغییرات فوق العاده ای را در زبان گفتاری به شما ارائه می دهد. بسیاری از مردم از آن سود می برند، تغییری را که می خواهید در خودتان ایجاد کنید، تجربه کنید. شما می توانید در زبان انگلیسی خود مهارت کسب کنید.

آنچه آموزشگاه زبان سعادت آباد به شما ارائه می‌دهد - دوره فشرده مکالمه زبان :

 • به شما پروژه ای می دهد تا در موضوع خاصی که در آن ثبت نام کرده اید تکمیل کنید.
 • پس از اتمام هر دوره، شما را برای یک آزمون بین المللی زبان مانند آیلتس، تافل آماده میکند تا به شما در پیشرفت شغلی کمک می کند.
 • آموزشگاه زبان سعادت آباد به شما آموزش هایی در مورد دوره می دهد و شما را در زمینه ای که می خواهید یاد بگیرید عالی می کند.
 • تحت یک هیئت علمی ماهر به شما دوره کارآموزی می دهد. آنها انواع مختلفی از کلاس ها مانند حل مسئله، بررسی پروژه و معرفی فرآیند را ترتیب می دهد.
 • همچنین کلاس های آموزش الکترونیکی و زبان آنلاین را با ابزارها و تکنیک های فراوان ترتیب می دهد. آنها محتوای ویدیویی و ارزیابی ها را برای آنها در دسترس قرار می دهند که خوب و آسان ترین راه یادگیری است.

نتیجه - دوره فشرده مکالمه زبان:

یادگیری زبان انگلیسی برای رشد شغلی و تحصیلی شما مفید است. یادگیری تنها کافی نیست، بلکه ماهر شدن بسیار مهم است. ما موسسات مختلفی برای یادگیری زبان در بازار داریم. مهم نیست که کدام روش آموزش زبان را انتخاب می کنید، باید به کار روی مهارت‌های زبانی خود ادامه دهید تا ماهر و ماهرتر شوید.