آزمون TOEFLچیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای)

آزمون TOEFLچیست؟

 

?What is the TOEFL test

 

 

toefl logo 900x175.jpg

 

 

 

 

آزمونTOEFLچیست؟

 

آزمون TOEFL یک آزمون شناخته شده بین المللی است که توانایی های انگلیسی زبانان غیر بومی را برای استفاده و درک بهترانگلیسی در سطح دانشگاه   ارزیابی می کند.

اگر می خواهید در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کنید یا برنامه ای را که به زبان انگلیسی تدریس می شود ، پیش ببرید ،برای رسیدن به این هدف، اکثر دانشگاه ها و کالج ها به انگلیسی زبانان غیر بومی نیاز دارند تا به عنوان بخشی از برنامه خود اثبات کنند مهارت های زبان انگلیسی آنها برای رسیدن به موفقیت کافی است. آزمون تافل یکی از روشهای پذیرفته شده برای اثبات مهارت انگلیسی است.

 

2. چرا باید در آزمون تافل شرکت کنم؟

آزمون تافل چندین مزایایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. گذراندن موفقیت آمیز آزمون تافل می تواند یک امتیاز مهاجرتی به حساب آید و رویکرد کارمندان سفارتخانه را نسبت به شما متحول سازد. آزمون تافل واقعی ترین حالت سطح زبانی دانشگاهی شما را به نمایش می گذارد، و با کسب این مدرک نسبت به دیگران با آمادگی بیشتری به دانشگاه می روید.

تافل همچنین چندین پیشرفت جدید برای ارائه تجربه بهتردر آزمون تافل را در برنامه خود جا داده است ، از جمله آزمون کوتاه مدت، ارتقاع یافتن سایت ثبت نام ، ارائه نمرات ، یک آزمون آزمایشی کامل ، گزارش سریعتر نمره ، ثبت نام آنلاین گسترده ، برنامه رسمی TOEFL، و پیشرفت های بیشتر دیگری که به آن پرداخته می شود.

 

3. نمرات تافل درکجا وچه کشورهایی قابل قبول هستند؟

نمرات تافل توسط بیش از 11000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در بیش از 150 کشور ، از جمله استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند ، ایالات متحده آمریکا ، انگلیس و در سراسر اروپا و آسیا پذیرفته شده است. شما می توانید برای تأیید پذیرفتن نمرات TOEFL در دانشگاه های مورد علاقه خود و جستجوی نمره مورد نیاز آنها ، از جستجوی مقصد TOEFL استفاده کنید.

 

آزمون تافل در ایالات متحده مقدم شمرده می شود.

از هر 10 دانشگاه ایالات متحده آمریکا 9 دانشگاه آزمون تافل را بر سایر آزمون های انگلیسی زبان ترجیح می دهند.  بعلاوه ، دانشگاههای ایالات متحده  آمریکا بیش از سایر آزمونهای انگلیسی زبان نمره TOEFL را مورد قبول دارند.

 

آزمون تافل در کانادا محبوبیت بیشتری دارد.

بیش از 80٪ برنامه های تحصیلات تکمیلی در کانادا ،آزمون تافل را نسبت به سایر آزمون های انگلیسی زبان ترجیح می دهند.  دانشگاههای کانادا بیش از سایر آزمونهای انگلیسی زبان نمره تافل دریافت می کنند.

 

آزمون تافل 100% در استرالیا و نیوزیلند پذیرفته شده است.

نمرات تافل توسط کلیه دانشگاههای استرالیا و نیوزیلند و همچنین برای همه مهاجران استرالیا و نیوزیلند پذیرفته می شود.

 

آزمون تافل در فرانسه و آلمان محبوبیت بیشتری دارد.

دانشگاه های فرانسه و آلمان آزمون تافل را ترجیح می دهند و بیش از هر آزمون انگلیسی زبان نمره تافل دریافت می کنند.

 

آزمون تافل به طور گسترده ای در انگلیس پذیرفته شده است.

بیش از 98٪ دانشگاه های انگلیس نمره تافل را قبول می کنند ، از جمله 100٪ دانشگاه های نخبه گروه راسل ، یک گزینه مناسب و بی طرفانه را ارائه می دهند.

 

4- ساختار آزمون تافل چگونه است؟

آزمون TOEFL iBT به صورت رایانه ای در مرکز آزمون TOEFL iBT به صورت مجاز برگزار می شود. این آزمون هر چهار مهارت زبان انگلیسی  راارزیابی می کند وزمان تکمیل این آزمون تقریباً 3 ساعت طول می کشد. چهار بخش به شرح زیر است:

 

·         بخش خواندن (54 - 72 دقیقه):

 عبارات را بخوانید و به سوالات پاسخ دهید.

 

·         بخش شنیداری (41 - 57 دقیقه):

به سخنرانی ها و گفتگوها گوش دهید و به سوالات پاسخ دهید.

 

ده دقیقه استراحت

 

·         بخش مکالمه (17 دقیقه):  

در مورد موضوعات آشنا با میکروفون صحبت کنید و درباره مطالبی که درباره آنها خوانده اید و آنها را شنیده اید صحبت کنید.

 

·         بخش نوشتاری (50 دقیقه):

پاراگرافی را بخوانید ، به یک فایل صوتی گوش دهید و سپس پاسخ کتبی خود را تایپ کنید.

 

5- کجا می توانم در آزمون تافل شرکت کنم؟

آزمون TOEFL بیش از 50 مرتبه در سال در مراکز آزمون امن و مجاز ETS در سراسر جهان برگزار می شود. بیش از 4000 مرکز آزمون تافل در سراسر جهان وجود دارد و می توانید با استفاده از وب سایت رسمی تافل یکی ازمراکز برگزاری آزمون تافل نزدیک محل زندگی خود را پیدا کنید.

ثبت نام 5-6 ماه قبل از هر تاریخ آزمون آغاز می شود. توصیه می شود که برای اطمینان از دستیابی به مکان و تاریخ مورد نظر خود ، زود ثبت نام کنید.

 

6. هزینه آزمون تافل چقدر است؟

هزینه آزمون بسته به مکانی که در آن شرکت می کنید متفاوت است ، اما معمولاً بین 180 تا 300 دلار آمریکا است. این هزینه ثبت نام ، گزارش نمره شما و 4 گزارش نمره ارسال شده به موسساتی را که انتخاب می کنید ، شامل می شود. برای ثبت نام دیرهنگام ، برنامه ریزی مجدد و انصراف از آزمون هزینه های اضافی در نظر گرفته شده است.

 

7. نمره آزمون تافل چگونه محاسبه می شود؟

هر یک از چهار بخش (خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن) از 0 تا 30 نمره دارد و در کل آزمون از 0 تا 120 امتیاز کسب می شود.

نمرات آزمون تافل شما تقریباً 6 روز پس از شرکت در آزمون در دسترس شما خواهد بود و به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت

 

اگر نمره ای دریافت می کنید که شرایط موسسه مورد نظر شما را برآورده نمی کند ویا اینکه به دنبال این هستید که فقط  نمره بهتری کسب کنید ، می توانید هر چند بار که دوست دارید در آزمون تافل شرکت کنید ،بازخورد نامحدودی وجود دارد. بین آزمونها یک دوره انتظار 3 روزه وجود دارد که در صورت لزوم امکان تست در آخر هفته های متوالی را فراهم می کند.

علاوه بر این ، به عنوان بخشی از ثبت نام آزمون خود ، این گزینه را دارید که حداکثر 4 موسسه را انتخاب کنید که به طور خودکار نمرات آزمون TOEFL شما ارسال می شود. این امر به ویژه در شرایطی که آزمون نزدیک به مهلت های درخواست دانشگاه انجام شده است بسیار مفید است ، و می تواند به سرعت بخشیدن  روند کار کمک کند.

لطفا توجه داشته باشید: الزامات نمره تافل توسط موسسات به صورت جداگانه تعیین می شود ، بنابراین همیشه باید وب سایت موسسه یا کالج مورد نظر را بررسی کنید!

 

8- چگونه می توانم برای آزمون تافل خود را آماده کنم ؟

 

برای موفقیت در آزمون تافل با این منابع رسمی خود را آماده کنید:

 

·        راهنمای رسمی آزمون TOEFL: با 4 تست تمرین کامل و نکات مهارت افزایی ، پرفروش ترین منابع.

 

·        آمادگی آزمون  تافل:The Insider’s Guide: یک دوره 6 هفته ای خودآزمایی رایگان برای ایجاد مهارت های خود ، یادگیری نکات و استراتژی ها و تعامل با سایر دانش آموزان.

 

·        آزمون TOEFL iBT رایگان: سوالات آزمون واقعی را از هر 4 بخش امتحان کنید.

 

·        آزمون آنلاین تافل : آزمون واقعی TOEFL iBT را شبیه سازی می کند ، و در طی 24 ساعت نمره و بازخورد درباره هر 4 مهارت را کسب می کنید.

 

·        آزمون های رسمی TOEFL iBT با فایل های صوتی: با 5 تست واقعی گذشته و همه متن های صوتی تمرین کنید.

 

·        TOEFL Go! برنامه رسمی: آزمون های آزمایشی ، نکات رسمی و موارد دیگر.