آیلتس برای کانادا : سنتر آیلتس دکتر آرین کریمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای)

IELTS For Canada

 

آیلتس برای کانادا

 

IELTS FOR Canada 1

 

 

تحصیل در کانادا

آیا دوست دارید در کانادا تحصیل کنید؟ آیلتس می تواند در رسیدن به کانادا و آرزوی تحصیل در آنجا به شما کمک کند! IELTS برای مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به عنوان مدرکی برای ارائه مهارت زبان انگلیسی پذیرفته می شود. اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کانادا هستید ، به احتمال زیاد از شما خواسته می شود نتیجه آیلتس خود را به عنوان بخشی از درخواست خود ارائه دهید.

 

الزامات آیلتس 200 دانشگاه برتر جهان در کانادا در سال 2019

رتبه بندی های زیر ، بر اساس حوزه ، از رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2019 Times Higher Educatio و رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بدست آمده است.

 

رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی Times  در سال 2019

 

 

     دانشگاه (موسسه)

       رتبه

      حداقل آیلتس مورد نیاز

  برای (برنامه های کارشناسی)

حداقل آیلتس مورد نیاز برای

( تحصیلات تکمیلی)

دانشگاه تورنتو

21

6.5

7.0

دانشگاه بریتیش کلمبیا

37

6.5

6.5

دانشگاه مک گیل

44

6.5

6.5

دانشگاه مک مستر

77

6.5

6.5

 

دانشگاه مونترال

90

تماس با دانشگاه

تماس با دانشگاه

دانشگاه آلبرتا

132

6.5

6.5

 

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2019

 

     دانشگاه(موسسه)

     رتبه

حداقل آیلتس مورد نیاز

برای (برنامه های کارشناسی)

حداقل آیلتس مورد نیاز برای ( تحصیلات تکمیلی)

دانشگاه تورنتو

28

6.5

7.0

دانشگاه مک گیل

33

6.5

6.5

دانشگاه بریتیش کلمبیا

47

6.5

6.5

دانشگاه آلبرتا

109

6.5

6.5

دانشگاه مک مستر

146

6.5

6.5

دانشگاه مونترال

14

تماس با دانشگاه(موسسه)

تماس با دانشگاه(موسسه)

دانشگاه واترلو

163

7.0

7.0

 

 

 

کار در کانادا

 

study in canada 1

 

 

 

در بیشتر موارد ، دانشجویان بین المللی که دوست دارند در کانادا تحصیل کنند ، باید مجوز تحصیلی دریافت کنند. قبل از درخواست مجوز تحصیلی ، صلاحیت خود را از نظر شرایط زیر بررسی کنید:

 

شما بایستی:

·        توسط یک موسسه آموزشی معتبر در کانادا پذیرفته شده باشید.

·        باید ثابت کنید که بودجه کافی برای پرداخت هزینه را دارید.

·        از پس هزینه های تحصیل بر می آیید.

·        هزینه های زندگی برای خود و اعضای خانواده که شما را در کانادا همراهی می کنند وهزینه ای را برای خود و هر یک از اعضای خانواده که همراه شما هستند به کانادا بازگردانید.

·        شهروندی مطیع قانون و بدون سابقه کیفری باشید و خطری برای امنیت کانادا نداشته باشید وممکن است از شما خواسته شود گواهی سوء سابقه خود را به پلیس  در این زمینه ارائه دهید.

·        از سلامت و تمایل به انجام معاینه پزشکی در صورت لزوم برخوردار باشید.

·         رضایت سازمان مهاجرت کانادا را جلب کنید که در پایان اقامت مجاز خود، کانادا را ترک کنید.

زمان لازم برای رسیدگی به درخواست شما ممکن است در دفاتر ویزا متفاوت باشد. بنابراین توصیه می شود که به محض دریافت نامه پذیرش ، درخواست مجوز تحصیل دهید.

 

چرا اکثر داوطلبانی که میل به تحصیل در کانادا را دارند، آیلتس را انتخاب می کنند؟

 

(1) توانایی خود را برای برقراری ارتباط در یک آزمون مکالمه رو در رو نشان دهید.

برخلاف سایر آزمونهای تسلط به زبان که در طول آزمون تکلم ،شما ملزم به مکالمه با کامپیوتر یا رباط هستید ، آیلتس به شما این امکان را می دهد تا در یک محیط آرامش بخش و حمایت شده ، شخصاً با یک ممتحن و یک انسان صحبت کنید.

 

(2) مهارت های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجویی خود را بوجود آورید.

آیلتس بر توانایی شما در برقراری ارتباط در شرایط معتبر تأکید می کند. در این راستا داشتن وسعت زیادی از واژگان یا دستور زبان الزامی است.  آیلتس شامل یادگیری نحوه برقراری ارتباط در طیف وسیعی از سناریوهایی است که در محیط های یادگیری با آنها روبرو خواهید شد. آیلتس شما را قادر می سازد تا در تحصیلات و زندگی دانشجویی خود به تمام توانایی های خود برسید.

"دسترسی به آیلتس از بسیاری دیگر از آزمونهای مهارت زبان آسان تر است و توسط اکثر دانشگاه ها به خوبی شناخته شده است."

 

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

سازمان مهاجرتی ، پناهندگی و شهروندی کانادا، 3 اقدام جدید در مورد واجد شرایط بودن اجازه کار پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان و شروع برنامه های آنلاین ارائه داده است. این تغییرات برای ایجاد انعطاف پذیری بیشتر به دانشجویان بین المللی که نیاز دارند برنامه تحصیل کانادایی خود را به صورت آنلاین در خارج از کشور آغاز کنند ، در حال اجرا است.

 

سه تغییر عبارتند از:

1.دانشجویان اکنون می توانند تا تاریخ 30 آوریل 2021 در خارج از کشور به صورت آنلاین تحصیل کنند ، به شرطی که 50٪ از برنامه تحصیلات آنها در کانادا کامل شود، در این صورت  زمان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی آنها در آینده کسر نمی شود.

 

2.دانشجویان ثبت نام شده در برنامه ای که بین 8 تا 12 ماه طول می کشد و تاریخ شروع آن از مه تا سپتامبر سال 2020 است ، می توانند کل برنامه خود را از خارج از کشور به طور آنلاین انجام دهند ولی هنوزم این دانشجویان واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند.

 

3.دانشجویانی که قبلاً در یک برنامه با تاریخ شروع از ماه مه تا سپتامبر 2020 ثبت نام کرده اند و تا 30 آوریل 2021 به صورت آنلاین تحصیل می کنند واجد شرایط یک برنامه تحصیلاتی می شوند ، ولی ممکن است بتوانند ادامه برنامه های تحصیلی خود را در هنگام رسیدگی به کارها در آینده برای تقاضای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی انجام دهند ، به شرطی که 50٪ از کل تحصیلات آنها در کانادا به پایان رسیده باشد.

 

 

کار در کانادا

 

work in canada

 

 

اگر قصد کار در کانادا را دارید ، برای اثبات مهارت انگلیسی خود باید در یک آزمون زبان شرکت کنید. اگر برای ویزای کار ، ثبت نام حرفه ای یا اقامت دائم کانادا اقدام می کنید ، آزمون آیلتس جنرال می تواند شرایط مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را برای شما برآورده کند.

 

معیارهای زبان کانادایی (CLB) معیارهای ملی مورد تائید در کانادا برای توصیف ، ارزیابی و شناخت مهارت زبان انگلیسی مهاجران احتمالی است ،که قصد زندگی و کار در کانادا را دارند. شما می توانید اطلاعات مورد نیازخود را از IRCC مطلع شوید که برای اهداف ویزا باید کدام یک از استانداردهای CLB را رعایت کنید.

 

نتیجه آزمون آیلتس سطح مهارت زبان انگلیسی شما را در استانداردهای CLB نشان می دهد.

 

جدول زیر با نمرات باند IELTS با استانداردهای CLB مطابقت دارد:

 

آیلتس اسپیکینگ

آیلتس رایتینگ

آیلتس ریدینگ

آیلتس لیسینینگ

سطح  CLB

9.0

9.0

9.0

9.0

12

8.0

8.0

8.5

9.0

11

7.5

7.5

8.0

8.5

10

7.0

7.0

7.0

8.0

9

6.5

6.5

6.5

7.5

8

6.0

6.0

6.0

6.0

7

5.5

5.5

5.5

5.5

6

5.0

5.0

5.0

5.0

5

4.0

4.0

4.0

4.5

4

3.0

3.0

3.0

3.5

3

2.0

2.0

2.0

2.5

2

1.0

1.0

1.0

1.0

1

 

 

 

مهاجرت به کانادا

 

immigration to Canada 11

 

 

آیلتس اولین آزمونی بود که توسط Citizenship and Immigration Canada) CIC) و Immigration Quebec به عنوان اثبات مهارت زبان انگلیسی برای Express Entry (مهاجران ماهر و فنی) ، کارگران ماهر منتخب و برنامه نامزد استانی شناخته شد.

اگر قصد دارید برای اقامت دائم یا تابعیت کانادا اقدام کنید ، مراحل مختلفی وجود دارد که می توانید از طریق آنها درخواست اقامت دهید. شایع ترین این مراحل Express Entry  است که یک سیستم آنلاین است و از طریق سه برنامه مهاجرت اقتصادی برنامه های کارگران ماهر را برای اقامت دائم مدیریت می کند:

 

·        برنامه کارگر ماهرو فنی فدرال

·        برنامه تجارت مهارت های فدرال

·        کلاس تجربه کانادایی

 

استانها و سرزمین های کانادا نیز متقاضیان را از Express Entry که از طریق برنامه نامزدهای استانی (PNP) درخواست اقامت می دهند، برای تأمین نیازهای بازار کار محلی خود جذب می کنند. اطلاعات بیشتر در مورد واجد شرایط بودن برنامه های Express Entry را می توانید در وب سایت Canada.ca بیابید.

 

IELTS General Training یک آزمون مهارت انگلیسی زبان بین المللی است که برای مهاجرت به کانادا توسط سازمان مهاجرتی ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) پذیرفته شده است. این آزمون مهارت انگلیسی شما را در مقیاس 0 تا 9 در هر چهار مهارت خواندن ، نوشتن ، شنیدار و گفتار ارزیابی می کند. شما باید در تمام این مهارت ها، سطح تعیین شده توسط معیار زبان کانادایی (CLB) را داشته باشید.

برای اینکه ویزای شما مورد پردازش قرار گیرد ، باید نتایج آیلتس خود را به عنوان بخشی از درخواست خود وارد کنید.