اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا و روش اپلای کردن برای دانشگاه در کمترین زمان و با کمترین هزینه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای)

اخذ پذیرش تحصیلی و بورسیه از دانشگاه های استرالیا در کمترین زمان و با کمترین هزینه تخصص ماست

 

Arian Abroad

 

Study in Australia

 

از بهترین مزایای تحصیل در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

وجود معتبرترین و با سابقه ترین دانشگاه های دنیا در این کشور

دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی روز دنیا

برخورداری از سطح بالای رفاه و امنیت اجتماعی

امکان اقامت دائم و کار پس از طی دوران تحصیل

امکان کار دانشجویی در حین تحصیل.

تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی‌ در استرالیا

در ‌ استرالیا آموزش‌ شامل‌ سه‌ مرحله‌ كودكستان ، ابتدایی‌ و دبیرستان‌ است. ‌ دوره‌ كودكستان‌ ‌ یك‌ سال‌ و از پنج‌ سالگی‌ شروع می‌گردد. در ایالت‌ها ی مخبلف استرالیا طول‌ دوران‌ ابتدایی‌ و دبیرستان‌ متفاوت‌ است. دوران‌ ابتدایی‌ شش‌ سال‌ یا هفت‌ سال‌ بوده‌ و دانش‌آموزان‌ بین‌ سنین‌ شش‌ تا یازده‌

سالگی‌ در مدارس‌ ابتدایی‌ پذیرفته‌ می‌شوند. دوران‌ دبیرستان‌ شش‌ یا پنج‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد. در بعضی‌ ایالت‌ها ی استرالیا نظیر پایتخت یا ایالت‌ تاسمانیا دوران‌ دبیرستان‌ چهار سال‌ (سال‌ هفتم‌ تا دهم) است‌ و دانش‌آموزان‌ سال‌ یازدهم‌ و دوازدهم‌ را در كالج‌ می‌گذرانند. تحصیل‌ در استرالیا تا پانزده‌ سالگی‌ یا تا تكمیل‌ سال‌ دهم‌ اجباری‌ است‌ در صورت‌ اتمام‌ موفقیت‌آمیز سال‌ دوازدهم‌ دبیرستان‌ یا كالج، دانش‌آموزان‌ گواهینامه‌ دانش‌ آموختگی‌ سال‌ دوازدهم‌ یا گواهی‌ ورود به‌ آموزش‌ عالی‌دریافت‌ می‌كنند.

 

شرایط تحصیل در دانشگاههای استرالیا

 

دانشگاه‌ها به طور معمول طی دو ترم آموزشی در هر سال برنامه‌ریزی شده‌اند و این سال تحصیلی از اواخر فوریه شروع گردیده و تا اواخر نوامبر ادامه می‌یابد .ترم آموزشی تابستانی نیز جهت ایجاد تسهیلات بیشتر برای دانشگاه ها و دانشجویان ارائه شده و طبیعتا منجر به كوتاه‌تر شدن دوره آموزشی دانشگاهی و فارغ التحصیلی می گردد.

 

مهلت ثبت نام حداكثر تا آخر ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) و شروع كلاس‌ها ماه سپتامبر می‌باشد. با داشتن نمره 6 در آزمون آیلتس . اخذ ویزای تحصیلی سریع‌تر و بهتر صورت می‌گیرد. آخرین مهلت ارائه مدرک آیلتس ( IELTS CERTIFICATE ) حداكثر تا یكماه پس از ارسال مدارك می‌باشد.گذراندن یكسال دوره پیش دانشگاهی قبل از شروع دوره كارشناسی در دانشگاه‌های استرالیا از جمله شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا است.

 

دوره های آموزش زبان انگلیسی ELICOS

 

منظور از آموزش فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان برون‌مرزی یا English Language Intensive Courses for Overseas Student (ELICOS) برنامه های آموزش زبان انگلیسی در استرالیا می باشد که جهت ارتقای سطح زبان انگلیسی دانشجویان پیش از شروع دوره های تحصیلات دانشگاهی در نظر گرفته شده است.

 

این دوره ها در بسیاری از مراكز آموزشی دولتی و خصوصی استرالیا ارائه می‌شود .در حال حاضر بیش از 100 مركز آموزش زبان انگلیسی معتبر و ثبت شده در سرتاسر استرالیا وجود دارند . آموزش‌های تمام‌وقت زبان انگلیسی با دوره‌های مختلف آموزشی از 4 تا 48 ساعت در هفته موجود و قابل دسترس می‌باشند.

 

پیشنهاد ویژه ما برای شما : به جای جستجوی دوره آیلتس و یا مکالمه زبان انگلیسی در استرالیا یا کشورهای دیگر مانند انگلستان مالزی هند و ... با شرکت در کلاسهای تخصصی آیلتس و تافل و مکالمه دکتر آرین کریمی نمره آیلتس خود را تضمین نمایید و با نصف هزینه زبان انگلیسی را با لهجه نیتیو فرا گیرید و مدرک آیلتس یا تافل خود را در دست بگیرید و به راحتی در کشور هدف خود مثل استرالیا کانادا انگلستان و ... تحصیل یا کار کنید. مدرک آیلتس همچون بلیط هواپیما برای کسانی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کشورهای دیگر را دارند ضروری است و با این روش شما نه هزینه 2 برابر برای دوره آیلتس یا مکالمه را پرداخت خواهید کرد نه هزینه زندگی بالاتر در کشورهای مذکور را خواهید داشت.

 

 

 

کلاسهای تخصصی آیلتس و تافل و مکالمه زبان انگلیسی دکتر آرین کریمی راه است بسوی موفقیت شما

 

 

دوره فشرده آیلتس تافل مکالمه بصورت آنلاین از طریق اسکایپ و حضوری در سعادت آباد تهران در دفتر استاد آرین کریمی

 

 

 

منابع مالی قابل قبول جهت تامین هزینه های تحصیلی در استرالیا

 

موجودی حساب بانكی به نام شخص متقاضی (و یا شخص دیگری كه ضامن مالی متقاضی در طول تحصیل وی مي‌باشد) به مدت سه ماه قبل از تشكیل پرونده درخواست روادید.

 

دوره های کارشناسی و كارشناسی ارشد و دکترا بر حسب رشته و یا دانشگاه با شهریه سالیانه بین 15000 نا 30000 دلار استرالیا

 

متوسط هزینه زندگی سالانه دانشجویی 18000 دلار استرالیا

 

هزینه رفت و آمد به استرالیا از 4000 به 1400 دلار استرالیا به ازای یکبار رفت و برگشت در سال میباشد.

 

هزینه های افراد همراه نیز بر حسب تعداد و سن تعیین می‌گردد.

 

وام از طرف یك مؤسسه مالی معتبر به نام متقاضی یا ضامن یا وام از طرف دولت متبوعه

 

وام تحصیلی ار طرف دانشگاه و یا مؤسسه مورد نظر برای تحصیل

 

بورسیه تحصیلی در استرالیا از طرف دانشگاه ها یا دولت متبوعه

 

استرالیا در بسیاری از کشورها اولین انتخاب دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج کشور می باشد. هم چنین از نظر تعداد دانشجویان بین المللی بین کشورهای انگلیسی زبان در رده سوم بعد از آمریکا و انگلستان قرار دارد.

 

 

 هزینه زندگی در استرالیا

 

با وجود اینکه استرالیا یکی از بالاترین استانداردهای سطح زندگی را دارا می باشد؛ زندگی در استرالیا هنوز هم مقرون به صرفه است. به طور متوسط دانشجویان بین المللی در استرالیا می توانند انتظار پرداخت چیزی در حدود 250 الی 360 دلار در هفته بابت محل اسکان، خورد و خوراک، لباس، سرگرمی، حمل و نقل، مسافرت های داخلی ، تلفن و هزینه های اتفاقی را داشته باشند. البته بسته به محل سکونت، شرایط زندگی و نوع دوره این ارقام ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

 

اشتغال همزمان با تحصیل در استرالیا

 

ویزای دانشجویی اجازه كار تا بیست ساعت در هفته در طول زمان تحصیل و كار تمام وقت در طول دوران تعطیلات را به دانشجویان می‌دهد.درآمدی كه دانشجویان در حین كار پاره وقت بدست می‌آورند، تنها به عنوان كمك‌هزینه معاش درنظر گرفته شده و به هیچ عنوان دانشجویان قادر به پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی خود و یا هزینه های زندگی با این درآمد نمی‌باشند. اجازه كار بعد از شروع تحصیلات در استرالیا به دانشجویان داده خواهد شد.

 

 

كارفرمایان استرالیایی از دانشجویانی كه در استرالیا تحصیل کرده‌اند به عنوان افرادی با تفكر مستقل و استراتژیك و مسلط به زبان انگلیسی نام میبرند.

 


ادامه تحصیل در مدارس در استرالیا

 

مدارس استرالیایی دولتی یا خصوصی می باشند. مدارس دولتی تحت نظر ایالت مورد نظر و مدارس غیر دولتی توسط صاحبان خصوصی اداره می شوند.شهریه مدارس خصوصی به طور قابل ملاحظه ای از مدارس دولتی بالاتر است لذا معمولا دانش آموزان بین المللی در مدارس دولتی اشتغال به تحصیل دارند.

 

طول دوره تحصیل در مدارس استرالیا ۱۲ سال می‌باشد سال ۱ تا ۶ دوره ابتدایی و سال ۷ تا ۱۲ دوره دبیرستان .شروع سال تحصیلی‌ در استرالیا ژانویه و خاتمه آن در دسامبر می‌باشد. در طول یک سال تحصیلی‌ ۴ ترم یا دوره تحصیلی‌ وجود دارد که تقریبا طول هردوره ۱۰ هفته می‌باشد.
در طول سال مابین هر ترم ۲ هفته تعطیلی‌ وجود دارد. شروع ترم‌های تحصیلی‌ در استرالیا ژانویه آوریل جولای و اکتبر می‌باشد

 

:شهریه مدارس استرالیا به طور تقریبی

 

درابتدایی: ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار استرالیا

 

در دبیرستان: ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار استرالیا

 

حضانت و مراقبت از دانش آموزان ک به سن ۱۸ سال نرسیده اند با دقت و توجه بسیار تحت قوانین مدون هرایالت صورت می‌گیرد

 

متداولترین گزینه‌ برای دانش آموزان بین المللی که به سن قانونی نرسیده اند سکونت در خانواده‌های استرالیایی که مورد اطمینان و تایید شده دولت ایالتی می‌باشد.دولت استرالیا با بررسی‌ دقیق اجازه اسکان دانش آموزان بین المللی را به اشخاص متقاضی صادر می‌کند

 

هزینه زندگی‌ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار استرالیا در هفته می‌باشد(Home stay)

 

گزینه‌ دیگر همراهی یکی‌ از والدین با دانش آموز به استرالیا می‌باشد. در این حالت اداره مهاجرت برای یکی‌ از والدین ویزا قیومیت صادر می‌کند. والدینی که با ویزای قیومیت به استرالیا می‌آیند اجازه کار ندارند و فقط میتوانند به صورت پاره وقت در کلاسهای آموزش انگلیسی‌ شرکت کند

 

چنانچه دانش آموزان تسلط کافی‌ به زبان انگلیسی‌ نداشته باشند پذیرش تحصیلی‌ به صورت ۶ ماه دوره زبان به دنبال پذیرش مدارس ارائه میشود

 

این دوره‌های زبان مخصوص آماده سازی و آشنایی دانش آموزان برای کاربرد زبان انگلیسی‌ در سطح مدارس می‌باشد. این دوره‌های زبان مخصوص دانش آموزان بین المللی می‌باشد و به محض اینکه دانش آموزان به سطح لازم برسند به کلاسهای عادی مدارس همراه دانش آموزان محلی می پیوندند.

 

هزینه زندگی در استرالیا

  

محل اقامت در استرالیا

 

خوابگاه و مهمانخانه : 90 تا 150 دلار هر هفته - Hostels and Guesthouses

 

اجاره ای مشترک : 85 تا 215 دلار هر هفته - Shared Rental

 

در دانشگاه : 90 تا 280 دلار هر هفته - On Campus

 

اقامتگاه : 235 تا 325 دلار هر هفته - Homestay

 

اجاره ای : 165 تا 440 دلار هر هفته - Rental

 

مدارس شبانه روزی استرالیا : 11.000 تا 22.000 دلار هر سال ( Boarding schools )

 

 

مابقی مخارج زندگی

 

مواد غذایی و غذاخوردن ( در بیرون ) : 80 تا 280 دلار هر هفته

 

گاز و برق : 35 تا 140 دلار هر هفته

 

تلفن و اینترنت : 20 تا 55 دلار هر هفته

 

حمل و نقل عمومی : 15 تا 55 دلار هر هفته

 

ماشین ( بعد خرید ) : 150 تا 260 دلار هر هفته

 

سرگرمی : 80 تا 150 دلار هر هفته

 

حداقل هزینه زندگی در استرالیا

 

دپارتمان مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا نیازات مالی ای دارد که شما باید به منظور دریافت ویزای دانشجویی استرالیا پرداخت نمایید. هزینه های سال 2016 استرالیا به قرار زیر بوده است:

 

شما : 19.830 دلار

 

پارتنر یا همسر : 6.940 دلار

 

فرزند : 2.940 دلار

 

منبع سایت دولتی استرالیا Austrade


 

شهریه دانشگاه‌ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی استرالیا


دانشجوی خارجی می بایستی شهریه دانشگاه خود را پیش از شروع هر ترم بپردازد.

  

هزینه‌ تحصیل در استرالیا

  

قیمت ها بر اساس دلار استرالیا ، و سالیانه می باشد.

 

هزینه تحصیل در استرالیا به موسسه ( دانشگاه ، کالج ، دبیرستان و …) و سطح تحصیلی که شما انتخاب می کنید بستگی دارد.

در زیر لیستی از قیمت دوره ها و مقاطع مختلف تحصیل آمده است.

 

مدرسه ( School ) : 7.800 تا 30.000 دلار

 

زبان انگلیسی : حدودا هر هفته 300 دلار (بستگی به طول دوره زبان دارد)

آموزش فنی و حرفه ای ( Certificates I to IV, Diploma and Advanced Diploma ) : 4.000 تا 22.000 دلار

 

شهریه دوره کارشناسی در استرالیا : 15000 تا 33000 دلار *

 

شهریه دوره کارشناسی ارشد در استرالیا : 20000 تا 37000 دلار *

 

شهریه دکترا در استرالیا : 14000 تا 37000 دلار *

 

* به خاطر داشته باشید که این مبالغ شامل دوره های با ارزش بالاتر (دامپزشکی و پزشکی) نمی شود. هزینه این دوره ها باید متناسب با رشته خاص خود محاسبه گردد.

 

منبع سایت دولتی استرالیا Austrade

 

کمک هزینه زندگی از طریق اشتغال دانشجويي:

 

ويزاي دانشجويي اجازه کار تا 20 ساعت درهفته در طول زمان تحصيل و کار تمام وقت در طول دوران تعطيلات را به دانشجويان مي دهد. درآمدي که دانشجويان در حين کار پاره وقت بدست مي آورند، تنها به عنوان کمک هزينه معاش درنظرگرفته شده و به هيچ عنوان دانشجويان قادربه پرداخت شهريه و هزينه تحصيلي خود و يا مخارج زندگي با اين در آمد نمي باشند. اجازه کار پس از شروع تحصيلات در استراليا به دانشجويان صادر مي گردد.
دانشجويان معمولاً در خدماتی نظیر : رستوران ، كافه ها و فست فودها كار مي كنند .پولي كه در مي آورند مي تواند براي زندگي و خوراك آنها مورد استفاده واقع گردد اما براي تمام مخارج كافي نيست .دانشجويان همچنين مي توانند كاري در زمينه اي كه درس مي خوانند پيدا كنند. دانشجوياني كه نمرات بالاتري در دانشگاه كسب كرده باشند و یا مهارت ویژه ای داشته باشند شانس بيشتري براي کار در كشور استراليا دارند.

کمک هزینه و اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا :

 

ما در این امر شما را در این مهم با کمک نمایندگانی که در کشور استرالیا داریم یاری خواهیم کرد.


در استرالیا کمک هزینه تحصیل و زندگی فقط به دانشجویان مقطع دکتری و آن هم در شرایط خاص از طریق دانشگاه بصورت کامل و یا غیر آن انجام می پذیرد.

 

 

پیدا کردن کار در استرالیا

 

ما در این امر شما را در این مهم با کمک نمایندگانی که در کشور استرالیا داریم یاری خواهیم کرد.

 

لطفا توجه داشته باشید که با تمام تلاشی که دولت استرالیا می نماید تا از طریق پذیرفتن مهاجرین سمتهای خالی شغلی در استرالیا را پوشش دهد، واقعیت این است که شرایط به اینگونه هم نیست که هر مهاجر متخصص جدید الورود به استرالیا به راحتی و بزودی مشغول کار در استرالیا گردد. اگر در ایران از سمت شغلی و شرایط زندگی خوبی به لحاظ اقتصادی و اجتماعی برخوردار هستید، ما به هیچ عنوان به شما پیشنهاد نمی نماییم که به محض مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا به ا ین امید که در آن کشور به موقعیت مناسبتری دست خواهید یافت، بدون برنامه ریزی از قبل تعیین شده و مشخص ایران را ترک نمایید حتی اگر مجبور شوید 4 یا 5 ماه هم پس از اخذ اقامت در ایران بمانید. لطفا به دلایلی که ما برای این پیشنهادمان داریم و آنها را بصورت تجربی بدست آورده ایم توجه فرمایید:

 

1- شما هر تخصص و حرفه ای هم که داشته باشید و هر قدر هم که در کار خود وارد باشید اگر بدون برنامه ریزی وارد کشور محل سکونت جدید خود شوید حد اقل 6 ماه طول خواهد کشید تا مراحل کاریابی برای یافتن یک شغل در زمینه تخصص خود را طی نمایید. مطمئنا شما نیز مانند بسیاری دیگر از تازه واردین که بی برنامه مهاجرت کرده اند مجبور خواهید شد این مدت را به کارهایی که اصطلاحا به آنها Bridging Job گفته می شود مشغول شوید. این نوع کارها را عموما افراد کم سواد و یا مهاجرینی انجام می دهند که موفق نشده اند در بازار کار حرفه ای برای خود شغلی بدست آورند. پس آیا بهتر نیست قبل از مسافرت به کشور جدید کمی صبورانه تر عمل می نمودید و سعی میکردید قبل از عزیمت حداقل پایه های اولیه جهت مشغول شدن به کاری را بنا نهید که با حرفه و تحصص اصلیتان تا حدی ارتباط داشته باشد؟ البته این را بدانید که اگر در ایران فرضا مدیر یک شرکت IT هستید، محال است که در بدو ورود به استرالیا بتوانید به عنوان مدیر یا حتی معاون یک شرکت IT مشغول به کار شوید اما باز بهتر است در یک شرکت IT حتی شده مدتی را بعنوان طراح وب مشغول شوید تا اینکه بخواهید به شغل گارسونی روی بیاورید که تفاوت زیادی با شغل فعلیتان در ایران دارد.

 

2- توجه داشته باشید که زمان مهاجرت هر قدر آینده تان در کشور جدید برایتان واضح تر باشد پروسه زندگی در کشور جدید بسیار راحتتر و دلپذیر تر خواهد گردید. همین که بدانید در بدو ورود به چه کاری مشغول خواهید شد و در آمد شما از آن کار به چه میزان خواهد بود باعث می شود آینده اقتصادی خود و خانواده خود را راحتتر محک بزنید و در نتیجه پس از اخذ ویزا با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس بسیار بالاتری اقدام به مهاجرت نمایید.

 

بنابر این ما به شما پیشنهاد می نماییم پس از اخذ اقامت از خدمات مشاوره ما جهت چگونگی پیدا کردن کار در استرالیا قبل از اینکه خودتان به استرالیا سفر نمایید، استفاده کنید. ما به افرادی که اقامت استرالیا را با راهنمایی و مشاوره ما اخذ نموده باشند کمک خواهیم نمود که پس از اخذ اقامت کاری را در استرالیا پیدا کنند که تا حدی با حرفه و تخصص فعلیشان همخوانی داشته باشد.