آیا در رایتینگ آیلتس فرورفتگی خط اول پاراگراف ضروریست و آیا اساس پاراگراف لازم است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

خیلی از دانشجویان IELTS سوال میکنند که آیا در خط اول پاراگرافها در تسک 1 و 2 رایتنگ آیلتس فرورفتگی ایجاد کنند و دندانه گذاری کنند یا نه. اجازه بدین توضیج بدم ...

 

indentation

 

در گذشته ، زمانی که مردم از کامپیوتر استفاده نمیکردند گذاشتن دندانه ، فرورفتگی در ابتدای پاراگرافها  (INDENTATION ) خیلی مرسوم و متداول بود. این مسئله به خواننده کمک میکرد که متوجه شود یک جمله به کدام پاراگراف تعلق دارد. به پاراگراف قبلی یا بعدی ولی امروز ما از این روش استفاده نمیکنیم.

امروز چه با دست بنویسیم و چه با کامپیوتر معمولا یک خط را خالی رها میکنیم و بین پاراگرافها یک خط فاصله میگذاریم و با این روش به راحتی پاراگرافها را جدا سازی میکنیم. بنابراین وقتی که مقاله آیلتس مینویسید یا تسک 1 رایتینگ آیلتس را ، درست از ابتدای خط پارگراف را شروع کنید و پس از اتمام هر پاراگراف یک خط را خالی رها کنید و به خط بعد بروید.

رها کردن یک خط خالی بین پاراگرافها آسانترین راه برای ممتحن آیلتس است که ابتدا و انتهای پاراگرافها را در رایتینگ آیلتس شما پیدا کند. اگر اگزمینر آیلتس نتواند پاراگرافهای شما را به وضوح ببیند شما 25 در صد از نمره را از دست خواهید داد چرا که پیوستگی و همبستگی در رایتینگ آیلتس با ایجاد پاراگرافها رابطه مستقیم دارد.

 

آیا نیازی هست هم فرورفتگی ایجاد کنم هم یک خط بین پاراگرافها در رایتینگ فاصله بزارم؟

 

ضرورتی ندارد . بین پاراگرافها یک خط را رها کنید کافیست.

 

آیا اگر در پاراگرافهای در آیلتس دندانه گذاری کنم نمره کم میکنند؟

 

خیر. این کار اشتباه نیست ولی بهتره به جای استفاده از یک روش منسوخ شده از روش جدید و متداول استفاده کنید. راه موفقیت شما در رایتینگ آیلتس این است که شفاف سازی بیشتری برای ممتحن آیلتس ایجاد کنید و رها کردن یک خط خالی این وضوح را به درستی ایجاد خواهد کرد.

 

آیا اصلا نیازی به ایجاد پاراگراف هست؟!!!

 

مسلما بله. از شما نمره کم خواهد شد اگر رایتینگ خود را پاراگراف بندی نکنید و اطلاعات را بصورت طبقه بندی شده ارائه نکنید.

 

در زیر سوالات خود را در مورد رایتینگ آیلتس طرح بفرمایید .

 

(به تمامی سوالات شما عزیزان که در زیر این مطلب به عنوان نظر ثبت میفرمایید پاسخ خواهم داد).